Aktualności

Szanowni Państwo,

już od 25 lat dostarczamy rozwiązania, które chronią budynki i ich użytkowników. Z tej okazji zapraszamy do zapoznania się z krótkim wpisem, który pozwoli przybliżyć najważniejsze daty kształtujące dotychczasową historię firmy.

Nasze początki sięgają 1 maja 1999 roku, kiedy to zarejestrowana została firma W2 Włodzimierz Wyrzykowski. Początkowo produkcja obejmowała m.in. sygnalizatory wewnętrzne typu SA-K1, SA-K2 oraz zewnętrzny SAOZ-Pd.

W kolejnych latach do oferty zostały wprowadzone przeciwpożarowe puszki instalacyjne typu PIP, które po dziś dzień cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem naszych Klientów. Dynamiczny rozwój firmy oraz potrzeba większej przestrzeni, poskutkowały w 2006 r. przeprowadzką do nowej siedziby w Białych Błotach (ul. Czajcza 6). W 2008 r. otrzymaliśmy certyfikat ISO 9001, który jest nieustannie utrzymywany. Kolejne lata to okres wzmożonej promocji oferty, a więc uczestnictwo w wydarzeniach branżowych oraz targach. W 2010 r. po raz pierwszy wzięliśmy udział w targach SECUREX w Poznaniu. Warto podkreślić, że w Poznaniu gościliśmy regularnie, czego owocem były tysiące rozmów, które pozwoliły nie tylko wypromować naszą ofertę wśród osób z branży, lecz również zebrać kluczowe informacje odnośnie potrzeb rynku. Oprócz tego uczestniczyliśmy również w innych wydarzeniach takich jak targi Automaticon, seminaria, konferencje itp.

Owocem wszystkich odbytych spotkań i wymiany spostrzeżeń były nowe projekty, które przyczyniły się do powstania kolejnych wyrobów. Nasz wysiłek oraz innowacyjność naszych produktów zostały docenione (złote medale MTP w latach 2014, 2016, 2018, 2020 oraz nagroda Acanthus Aureus w latach 2016, 2018). W 2012 r. jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy do oferty sygnalizatory z członem optycznym (SO-Pd13, SA-K7N) certyfikowane zgodnie z normą EN 54-23:2010. W 2016 r. otworzyliśmy laboratorium badawcze z ofertą dla klientów zewnętrznych, gdzie wykonywane są m.in. zlecenia z zakresu kompatybilności elektromagnetycznej, czy badań klimatycznych.

Większe wyzwania to również większe potrzeby, w związku z czym w 2017 r. ruszyła budowa nowej siedziby firmy w Kruszynie Krajeńskim przy ul. Ceramicznej 1A, która zakończyła się w 2019 r. kiedy to nastąpiła przeprowadzka do nowej lokalizacji. W 2023 r. nastąpiła zmiana formy prawnej z jednoosobowej działalności W2 Włodzimierz Wyrzykowski w spółkę W2 Poland sp. z o.o. W tym samym roku do oferty wprowadziliśmy nową serię sygnalizatorów pożarowych P8.

Obecnie w ofercie posiadamy ponad 100 produktów, które poprzez rozbudowaną sieć dystrybucji są dostępne na terenie całej Polski oraz w Europie. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wszystkie miłe słowa, które od Państwa otrzymujemy, bo przecież

kto nie zna puszek PIP albo SA-Ków, ten chyba nie jest z branży.

Na tym jednak nie poprzestajemy. Nieustannie pracujemy nad dalszym rozwojem oraz nowymi projektami i z pewną dozą optymizmu spoglądamy w przyszłość!

Kliknij, żeby powiększyć


Dziękujemy, że jesteście z nami!

Zespół W2

Przeczytaj również

Czytaj więcej
Czytaj więcej
Czytaj więcej

Wybierz język