kolumny i wieże sygnalizacyjne

Kolumny, wieże sygnalizacyjne

W ofercie producenta W2 znajdują się różnego typu urządzenia sygnalizacyjne. Podstawowymi grupami urządzeń w tej kategorii są wieże sygnalizacyjne oraz kolumny sygnalizacyjne. Znajdują one zastosowanie m.in. w branży przemysłowej oraz w zakładach produkcyjnych. Kolumny sygnalizacyjne to urządzenia, które mogą ostrzegać o zagrożeniu przy pomocy zarówno sygnałów dźwiękowych, jak i również optycznych. Kolumny i wieże świetlne stosuje się nie tylko ze względów bezpieczeństwa pracy, ale przede wszystkim dla usprawnienia i zautomatyzowania procesów produkcyjnych. Kolumny sygnalizacyjne sprawdzają się również jako urządzenia do ostrzegania o nieprawidłowym działaniu maszyny, a także alarmują pracownika o potencjalnym niebezpieczeństwie wynikającym z przebiegu pracy. Produkowane przez W2 wieże oraz kolumny sygnalizacyjne potocznie zwane jako wieże świetlne wytwarzane są jako zwarta konstrukcja. Podczas składania zamówienia klient powinien określić jaka wersja jest dla niego interesująca (ilość modułów optycznych oraz ich barwy, kolor obudowy, moduł dźwiękowy czy długość dystansu).

kolumna sygnalizacyjna KS-Ad

Wieża sygnalizacyjna WS-Ad

Wieża WS-Ad jest sygnalizatorem przeznaczonym do stosowania w układach automatyki, którego zadaniem jest generowanie sygnałów optycznych lub akustyczno-optycznych.

zasilanie natężenie dźwięku w odl. 1m 5 wzorów dźwięku skokowa regulacja głośności żródło światła LED stopień ochrony IP65 do zastosowań wewnętrznych

Wieża sygnalizacyjna WS-Ad 230V

Wieża WS-Ad 230V jest sygnalizatorem przeznaczonym do stosowania w układach automatyki, którego zadaniem jest generowanie sygnałów optycznych lub akustyczno-optycznych.

zasilanie 230V AC natężenie dźwięku w odl. 1m 5 wzorów dźwięku skokowa regulacja głośności żródło światła LED stopień ochrony IP65 do zastosowań wewnętrznych

Wieża sygnalizacyjna TS-Ad

Wieża sygnalizacyjna TS-Ad

Wieża sygnalizacyjna serii TS-Ad jest sygnalizatorem przeznaczonym do stosowania w układach automatyki, którego zadaniem jest generowanie sygnałów optycznych lub akustyczno-optycznych.

zasilanie natężenie dźwięku w odl. 1m 3 wzory dźwięku żródło światła LED stopień ochrony IP65 złącze przemysłowe M12 do zastosowań wewnętrznych

kolumna sygnalizacyjna KS-Ad

Kolumna sygnalizacyjna KS-Ad

Kolumna sygnalizacyjna KS-Ad jest sygnalizatorem przeznaczonym do zastosowań w systemach automatyki, systemach sygnalizacji stanu pracy maszyn, bądź ostrzegania.

zasilanie natężenie dźwięku w odl. 1m 5 wzorów dźwięku skokowa regulacja głośności żródło światła LED stopień ochrony IP65 do zastosowań wewnętrznych

Kolumna świetlna LED - sygnalizacja stanu pracy

Kolumna świetlna to urządzenie, które znajduje wiele zastosowań. Najczęściej jest ona przeznaczona do stosowania w układach automatyki oraz jako osprzęt nowoczesnych maszyn. Jej podstawową rolą jest wysyłanie akustycznych lub/i optycznych sygnałów w momencie gdy dochodzi do nieprawidłowości wynikających np. z działania maszyn lub przestojów w ich pracy. Sygnalizatory świetlne dzięki swojej funkcjonalności są w stanie zwiększyć ciągłość realizacji procesów wpłynąć na wydajność produkcji oraz zapewnić bezpieczeństwo w miejscu pracy. Kolumna świetlna LED produkowana jest przez W2 w różnych wersjach (ilość modułów optycznych oraz ich barwy, kolor obudowy, moduł dźwiękowy czy długość dystansu). Jeśli chodzi o zastosowanie kolumn sygnalizacyjnych w naszej ofercie dostępne są modele dedykowane do sektora automatyki przemysłowej – do sygnalizowania stanu pracy maszyn. Wychodząc naprzeciw różnorodnym potrzebom i oczekiwaniom naszych klientów, w ofercie dostępna jest również kolumna świetlna LED zasilana napięciem sieciowym 230 V AC. Dla ułatwienia wyboru odpowiedniego modelu kolumny sygnalizacyjnej udostępniamy szczegółowy opis danych technicznych przy każdym produkcie.

Kolumna sygnalizacyjna - na zamówienie

Sygnalizatory świetlne w odpowiedniej konfiguracji mogą stanowić jeden z elementów skutecznego systemu powiadamiania i informowania. W ofercie W2 dostępny jest szeroki wachlarz urządzeń – kolumna sygnalizacyjna jest jednym z podstawowych typów sygnalizatorów stosowanych w przemyśle. Jako producent urządzeń sygnalizacyjnych jesteśmy w stanie zaoferować zakup kolumny sygnalizacyjnej o dopasowanych do potrzeb parametrach. Po stronie klientów należy określenie konfiguracji urządzenia. Dotyczy to w szczególności wyboru ilości i ułożenia segmentów świetlnych czy opcjonalnego modułu dźwiękowego. Opisywana kolumna świetlna może generować sygnały błyskowe o różnych częstotliwościach. Istnieje także możliwość wyzwolenia światła ciągłego czy obrotowego. Oferowane przez W2 kolumny i wieże sygnalizacyjne mogą posiadać różnie ułożone moduły świetlne (maksymalnie 5). W wersji z modułem dźwiękowym wieża sygnalizacyjna może generować 1 z 5 sygnałów akustycznych. Tak realizowana sygnalizacja alarmowa pozwala przekazywać informacje np. o stanie maszyny, a także ułatwia monitorowanie parku maszynowego. Typ oraz konfiguracja kolumny sygnalizacyjnej powinien być przemyślany. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, w jakim środowisku będzie pracować urządzenie, jakie są możliwości jego wysterowania czy zasilenia oraz jak docelowo ma być realizowane alarmowanie. Wieże i kolumny sygnalizacyjne są powszechnie stosowane w przemyśle. Ich wdrożenie ułatwia kontrolowanie procesów produkcyjnych oraz w jasny sposób sygnalizuje stan pracy maszyn. Niektóre dostępne w ofercie kolumny sygnalizacyjne posiadają wysoki stopień ochrony IP65.

Wybierz język