Sygnalizatory

Sygnalizatory zewnętrzne i wewnętrzne stosowane w systemach sygnalizacji pożarowej

Zadaniem sygnalizatorów przeciwpożarowych jest ostrzeżenie osób przebywających w obiektach budowlanych lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie o wystąpieniu zagrożenia pożarowego. W tym celu stosuje się sygnalizację dźwiękową, wizualną lub ich połączenie. Sygnałom dźwiękowym mogą towarzyszyć informacje głosowe (komunikaty słowne). Sygnalizatory ze względu na rodzaj środowiska pracy można podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Urządzenia te zalicza się do grupy czynnych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Rodzaj i typ zastosowanego sygnalizatora zależy w głównej mierze od specyfiki obiektu. W ofercie posiadamy sygnalizatory wewnętrzne i zewnętrzne w różnych konfiguracjach (akustyczne, głosowe, optyczne, akustyczno-optyczne). Dzięki temu istnieje możliwość zapewnienia skutecznego alarmowania o zagrożeniu pożarowym przy pomocy sygnałów dźwiękowych czy błyskowych zarówno wewnątrz, jak i również na zewnątrz budynków. Nasze sygnalizatory przeciwpożarowe są certyfikowane przez CNBOP-PIB na zgodność z normami EN 54-3, EN 54-23 co potwierdza skuteczność oraz niezawodność ich działania.

Nowość

Sygnalizator głosowo-optyczny SGO-Pgw

Sygnalizator z komunikatami słownymi przeznaczony jest do sygnalizowania pożaru przemiennie sygnałem akustycznym i sygnałem komunikatu słownego (sekwencja zgodna z normą EN 54-3:2001+A1:2002+A2:2006). Dodatkowo sygnalizator generuje błyskowy sygnał optyczny (zgodnie z normą EN 54-23:2010). Sygnalizator SGO-Pgw przeznaczony jest do instalacji w pomieszczeniach zamkniętych.

głosowo-optyczny zgodny z EN 54-3 zgodny z EN 54-23 zasilanie 24V DC natężenie dźwięku w odl. 1m stopień ochrony IP31C płynna regulacja głośności żródło światła LED opcja synchronizacji Typ A

Nowość sygnalizator głosowy SG-Pgw2

Sygnalizator głosowy SG-Pgw3

Sygnalizator z komunikatami słownymi przeznaczony jest do sygnalizowania pożaru przemiennie sygnałem akustycznym i sygnałem komunikatu słownego. Posiada dokumenty wydane przez CNBOP-PIB.

z komunikatem słownym zgodny z EN 54-3 zasilanie 24V DC natężenie dźwięku w odl. 1m stopień ochrony IP31C płynna regulacja głośności opcja synchronizacji Typ A

zewnętrzny sygnalizator akustyczno-optyczny

Sygnalizator akustyczno-optyczny SAOZ-Pk2

Sygnalizator akustyczno-optyczny SAOZ-Pk2 przeznaczony jest do sygnalizowania pożaru sygnałem akustycznym wraz z sygnałem optycznym w zewnętrznych jak i wewnętrznych systemach sygnalizacji pożaru. Posiada dokumenty wydane przez CNBOP-PIB.

akustyczno-optyczny zgodny z EN 54-3 zgodny z EN 54-23 zasilanie natężenie dźwięku w odl. 1m stopień ochrony IP33C skokowa regulacja głośności żródło światła diody LED opcja synchronizacji Typ B - zewnętrzny

sygnalizator akustyczno-optyczny SA-K7N

Sygnalizator akustyczno-optyczny SA-K7N

Pożarowy sygnalizator akustyczno-optyczny serii SA-K7N przeznaczony jest do sygnalizowania pożaru wewnątrz budynków. Posiada dokumenty wydane przez CNBOP-PIB.

akustyczno-optyczny zgodny z EN 54-3 zgodny z EN 54-23 zasilanie natężenie dźwięku w odl. 1m stopień ochrony IP33 płynna regulacja głośności żródło światła LED opcja synchronizacji Typ A

sygnalizator akustyczny SA-K5N

Sygnalizator akustyczny SA-K5N

Sygnalizator akustyczny SA-K5N przeznaczony jest do sygnalizacji akustycznej w wewnętrznych systemach sygnalizacji pożaru. Posiada dokumenty wydane przez CNBOP-PIB.

akustyczny zgodny z EN 54-3 zasilanie natężenie dźwięku w odl. 1m stopień ochrony IP33 płynna regulacja głośności opcja synchronizacji Typ A

sygnaizator optyczny SO-Pd13

Sygnalizator optyczny SO-Pd13

Sygnalizator optyczny SO-Pd13 przeznaczony jest do sygnalizacji optycznej w wewnętrznych systemach sygnalizacji pożaru. Sygnalizator SO-Pd13 spełnia wymagania normy EN 54-23:2010 i został zgodnie z jej wymaganiami zakwalifikowany jako sygnalizator kategorii O. Posiada dokumenty wydane przez CNBOP-PIB.

optyczny zgodny z EN 54-23 zasilanie stopień ochrony IP54 opcja synchronizacji Typ A

Następny produkt

Zobacz kolejne produkty z tej kategorii

Wybierz język